euforion portal

Newsletter
banner
banner
Akcie
 

Recenzia - SAW

 

Pokiaľ máte radi napätie, strach a psychologické filmy, je tento film šitý presne vám na mieru, určite si prídete na svoje. Potrebujete však aj silný žalúdok a hlavne nervi. Nudiť sa určite nebudete.

SAW


Predstavte si, že sa zobudíte priviazaný niekde v tme, neviete kde ste a neviete ako ste sa tam dostali a nejaký hlas vám oznámi, že za chvíľu možno budete mŕtvi a umriete strašnou smrťou. Naozaj nepríjemný pocit.
Tento psychotriler je založený na dialógu dvoch mužov ktorí sa stali účastníkmi morbídnej hry neznámeho psychopata. Hry na život a na smrť. Pravidlá sú jednoduché. Ocitnete sa niekde zavretý a pokial splníte určitú úlohu, ktorú každý z hráčov nájde na diktafóne, prežijete. Možno...
Mladý fotograf sa ocitne priviazaný v umývarni, na druhom konci je rovnako priviazaný doktor( chyrurg ). Reťaze sa nedajú nijakým spôsobom otvoriť, či zničiť. Uprostred miestnosti, medzi nimi, je mŕtvi muž v kaluži krvi, s revolverom v ruke a mimo dosah oboch. Každý z nich dostal inštrukcie: doktor má zabiť mladého fotografa do šiestich hodín, inak umrie jeho dcéra a manželka, fotograf musí jednoducho utiecť, prežiť. Podľa hlasu z diktafóna všetko v miestnosti je stopa, možno ku slobode. Pílky ktoré nájdu, na kov z ktorých sú reťaze niesu stavané...
Postupne však všetko prestáva byť jednoduché, alebo skôr stáva sa ešte zložitejším. Obaja muži zisťujú prečo sa dostali do tejto ”hry” a aj prečo spolu, keď sa doteraz nepoznali. Nie všetko je však také akým sa zdá byť. Film je plný naozaj nečakaných zvratov.
K zvýšeniu napätiu veľmi prispieva strih a netradične riešená dejová línia. Hlavný dej, ktorý sa odohráva v onej umyvárni, je prelínaný retrospektívou z rôznych časových úsekov, ale aj dejom odohrávajúcim sa paralelne k hlavnému ale vonku.

Pokiaľ máte radi napätie, strach a psychologické filmy, je tento film šitý presne vám na mieru, určite si prídete na svoje. Potrebujete však aj silný žalúdok a hlavne nervi. Nudiť sa určite nebudete.
Paolo


Ohodnoťte:
24%

Hodnotené 78 krát.

Žiadne komentáre ku článku.

nový Pridaj nový komentár
Združenie euforionAdminwebdesign by CREAS